Panel logowania

Zaloguj lub zarejestruj się

FILTRUJ PRODUKTY

Cena
-
Kolor

KONTAKT

0 801 000 610

tel.: (58) 746 37 97
fax: (58) 739 50 92

sklep@sofotel.pl

Godziny pracy infolinii:

poniedziałek 8:00-18:00
wtorek-piątek 8:00-16:00

Godziny otwarcia sklepu:

poniedziałek 8:00-18:00
wtorek-piątek 8:00-16:00

O SKLEPIE

Global Income s.c.

81-571 Gdynia
ul. Chwaszczyńska 135B
NIP: 586-216-73-15

Zobacz jak trafić

WYSYŁKA

Kurierska, ubezpieczona.

Czas i koszt dostawy

Śledzenie paczki

Fotele skórzane

Stylowe, skórzane fotele obrotowe Sofotel będą ozdobą każdego gabinetu czy biura. Oczywiście zaprojektowano je nie tylko po to, żeby ładnie wyglądały, ponieważ producentom udało się połączyć estetykę z funkcjonalnością, a co ważniejsze - spełnić wszystkie zalecenia ergonomii. Dzięki temu nie musisz martwić się o zdrowie swojego kręgosłupa, a wygoda tych eleganckich foteli uczyni przyjemną nawet wielogodzinną pracę przy komputerze. Niezwykła wygoda i elegancki wygląd sprawią, że wnętrze stanie się w pełni funkcjonalne, a dodatkowo dopasowane do indywidualnego gustu. Z przyjemnością oferujemy Państwu modele ponadczasowe, tapicerowane skórą ekologiczną w wielu kolorach i odcieniach. Różnorodna stylistyka foteli otwiera szeroki horyzont możliwości w sposobach aranżacji profesjonalnych wnętrz. Zadbaj o odpowiedni wizerunek firmy, wybierając fotele biurowe spośród najlepszych produktów na rynku.

Sortowanie:

Oświetlenie w biurze

Oświetlenie

Pozytywny wpływ naturalnego światła – o czym należy pamiętać zwłaszcza wtedy, gdy przymierzamy się do urządzania wnętrz – jest nieoceniony, jeśli chodzi o związek z naszym nastrojem, zdolnością koncentracji, a nawet stanem zdrowia. Ergonomia, czyli nauka o przystosowaniu stanowiska pracy do ludzkich fizycznych i psychicznych potrzeb, do kwestii oświetlenia przywiązuje dużą wagę – jest ono tak samo ważne, jak na przykład odpowiednie fotele obrotowe czy meble.

Dlaczego jest ono tak istotne i czym skutkuje źle oświetlony gabinet lub przestrzeń biurowa? Przede wszystkim trudniej będzie nam się skoncentrować w sytuacji, gdy z powodu niedostatku światła usiłujemy na przykład rozróżnić otaczające nas szczegóły otoczenia. Oczy szybko się wówczas męczą, stajemy się napięci, traci ponadto na tym nasz komofort. W konsekwencji wydajność, kreatywność i inne potrzebne w pracy umiejętności ulegają znacznemu pogorszeniu.

Światło naturalne

Naturalne światło bije na głowę swój sztuczny odpowiednik pod wieloma względami. Zbawiennie działa na nasze zdrowie psychofizyczne, samopoczucie, do tego dodając nam dużo pozytywnej energii do pracy. Dzienne oświetlenie jest ponadto przyjazne dla naszych oczu i – co bardzo ważne – nie wymaga jakichkolwiek kosztów. No, może poza zainwestowaniem w odpowiednie okna do urządzanego przez nas gabinetu, na przykład panoramiczne i utrzymane w industrialnym stylu.

Światło naturalne ma przy tym jeden minus, wynikający z jego "natury". Jesienią i zimą jest go niezbyt wiele – dni stają się krótsze, tak więc nie obędzie się bez wsparcia w postaci oświetlenia sztucznego.

Światło sztuczne

Omawiając temat sztucznego światła, warto zaznajomić się z pojęciem "barwy światła". Oświetlenie inne niż naturalne może mieć dwa odcienie bieli. Mierzy się je w Kelvinach (K), określając je jednostkami temperatury barwowej. Pierwsze – ciepłe – oscyluje między 2700 a 3500 K. Jesli chcemy nadać wnętrzu biurowemu przytulny, miły nastrój, barwy ciepłe będą idealne.

Druga opcja to barwy chłodniejsze, które wynoszą od 4000 do 6000 K. Sprawdzą się jako oświetlenie gabinetu zaaranżowanego industrialnie i minimalistycznie.

Światło przy stanowisku pracy

Rozmieszczenie światła w pomieszczeniu to również istotna rzecz. Szczególnie należy mieć na względzie odpowiednie oświetlenie stanowisk pracy. Biurka, przy których pracownicy umysłowi spędzają na fotelach biurowych po kilka godzin dziennie, powinny posiadać dobrą lampkę – najlepiej z długim ramieniem i o lekkiej konstrukcji. Zwróćmy uwagę, czy na pewno światło nie odbija się od monitora komputerowego, co jest bardzo szkodliwe zarówno dla wzroku, jak i samej jakości pracy.

Aspekty estetyczne

Uwzględnij też zmysł wzroku pod kątem bodźców wizualnych. Z oświetleniem gabinetu jest tak samo jak wtedy, gdy wybieramy stylowy fotel biurowy, biurko i ozdoby - walory ergonomiczne należy łączyć z eleganckim designem. Na tym polu mamy szerokie możliwości, a najlepiej, jeśli zrobimy rozeznanie wśród panujących trendów i interesujących rozwiązań.