Panel logowania

Zaloguj lub zarejestruj się

FILTRUJ PRODUKTY

Cena
-
Kolor

KONTAKT

0 801 000 610

tel.: (58) 746 37 97
fax: (58) 739 50 92

sklep@sofotel.pl

Godziny pracy infolinii:

poniedziałek 8:00-18:00
wtorek-piątek 8:00-16:00

Godziny otwarcia sklepu:

poniedziałek 8:00-18:00
wtorek-piątek 8:00-16:00

O SKLEPIE

Global Income s.c.

81-571 Gdynia
ul. Chwaszczyńska 135B
NIP: 586-216-73-15

Zobacz jak trafić

WYSYŁKA

Kurierska, ubezpieczona.

Czas i koszt dostawy

Śledzenie paczki

FOTELE BIUROWE Z MIKROSIATKI

We współczesnej przestrzeni biurowej liczy się oryginalność i pełna funkcjonalność mebli, kojarzone z kreatywnością i nieprzeciętnym sposobem myślenia. Fotele biurowe Eago wpisują się w taką definicję nowoczesnej aranżacji wnętrza, czego potwierdzeniem jest chociażby zastosowanie nietypowej i praktycznej mikrosiatki. Zalety tego materiału to nie tylko wygląd. Przewiewność, wytrzymałość i łatwość w utrzymaniu czystości to zdecydowanie najważniejsze cechy świadczące o niepodważalnej, wysokiej jakości produktu. Warto przyjrzeć się szerokiej ofercie foteli biurowych z mikrosiatki, nierzadko połączonej z innymi tkaninami.

Sortowanie:

Aranżacja biura w stylu "open space"

Aranżacja przestrzeni biurowej w formie tzw. "open space" to obecnie jeden z najpopularniejszych sposobów urządzania środowiska pracy. Jedną z głównych zalet takiej przestrzeni biurowej to obniżka kosztów, co dla każdej firmy jest nie do przecenienia.

Dzięki temu można zaoszczędzi się sporo miejsca, a do tego łatwiej jest reagować na bieżące potrzeby, ponieważ aranżacja open space umożliwia dużą elastyczność. Mniejsze koszty idą w parze ze sprawną komunikacją i możliwością integracji współpracowników, co zdecydowanie sprzyja efektywności.

Historia tej szkoły jest dość długa – zaczęła się w Stanach Zjednoczonych pod koniec XIX wieku. Z kolei w Polsce open space zaczęło robić karierę po transformacji ustrojowej, kiedy to rodząca się w naszym kraju gospodarka rynkowa potrzebowała inwestycji zagranicznych. Razem z napływającymi zza granicy inwestycjami pojawiła się zachodnia kultura organizacyjna, metody zarządzania oraz – z czym bezpośrednio wiąże się biuro typu open space – metody urządzania środowiska pracy.

Są dwie szkoły aranżacji biur typu "open space": zgodnie z pierwszą preferuje się otwartą przestrzeń, w której pracowników nie separuje się żadnymi metodami (na przykład poprzez ścianki działowe); natomiast według drugiej lepszym rozwiązaniem jest separowanie stanowisk pracowniczych.

Czym się różnią oba podejścia? Otóż ideą rządzącą pierwszym stylem jest maksymalne wykorzystanie dysponowanej przestrzeni biurowej oraz maksymalizowanie procesu komunikacji. Daje to dużo możliwości, ponieważ można tak zorganizować stanowiska pracy, aby wnętrze składało się z zadaniowych bądź specjalistycznych grup: wystarczy w razie potrzeby przenieść meble, fotel biurowy i biurko. Z kolei podejście odwrotne nastawione jest na zapewnienie członkom zespołu prywatności, przy jednoczesnym korzystaniu z dobrodziejstw systemu open space. To, jakie rozwiązanie wybierze dana organizacja, zależy od preferencji i potrzeb danej firmy.

Trzeba jednak dodać, że aranżacja typu open-space ma także pewne minusy. Taka forma zaplanowania biura może nie najlepiej wpływać na komfort osobisty pracowników, zwłaszcza tych, którzy cenią sobie prywatność. Wiążą się z tym trudności z koncentracją, na co dodatkowo wpływa większy hałas. Dlatego niezwykle istotne jest zapewnienie takich stanowisk pracy, aby w 100% spełniały wymogi ergonomii. Dużą rolę odgrywają na przykład odpowiednie fotele biurowe – najlepiej, jeśli pracownik będzie mógł czuć się na nim wygodnie, a praca na nim pozwalała na odprężenie się. Warto zwrócić uwagę na zagłówki, podłokietniki oraz grubość oparcia i siedziska.